Statti

Професійне майбутнє: міняємо стратегії вибору (Ч.2)

Опубликовано

Є діти, у яких вже з молодших класів проявляється схильність до спорту, творчості, або, скажімо, математики. Але так щастить далеко не всім. Багато до останнього не можуть визначитися з уподобаннями. Як батькам розглядати наявність інтересу, нахилів та здібностей дитини?

Таких «невизначених» дітей — 80%. Є гіпотеза, що в майбутньому конкретні професії взагалі перестануть існувати, затребувані стануть набори здібностей і вмінь, які будуть застосовуватися в самих різних областях діяльності. Наприклад, маркетологи в різних компаніях вже зараз займаються абсолютно різними речами. В одних компаніях основний акцент робиться на аналітику, цифри і дані, в інших — на розробку креативних ідей по просуванню.

Відбираючи людей на вакансії, менеджер, насамперед, звертає увагу на здатність і готовність кандидата впоратися з функціоналом, який входить в ряд обов’язків посади.

Дуже важливо знати себе, аналізувати свої бажання і можливості. Нас вчать осягати зовнішній світ, але ми не завжди повністю усвідомлюємо власні сильні сторони, інтереси, мотиватори. Часто те, що дається легко, ми навіть не помічаємо і не цінуємо — у одних це вміння спілкуватися з людьми, легко заводити знайомства, надихати інших, у інших — дар лагодити все, що вийшло з ладу…

Питання про себе — завжди важкі питання. Нам легше назвати те, чого у нас немає, пояснити, чому ми не здатні до тієї чи іншої роботи, ніж виділити свої по-справжньому сильні сторони. А у батьків нерідко в головах формується своя картина — ми хочемо, щоб дитина стала програмістом, юристом, фінансистом, а в нього ледь 4 з математики, він не може всидіти на місці, не любить копирсатися в деталях і не дружить з цифрами.

Це сприймається як перешкода на шляху до мети. І ось вже наймається армія репетирів — дитину треба «підтягнути». А те, що вона, наприклад, грає в своїй музичній групі, вони репетирують і вже цілком успішно виступають, викладають записи і «набирають перегляди» — це не сприймається всерйоз, це ж тимчасовий інтерес, пройде, і взагалі, не можна ж всерйоз розглядати дитяче захоплення як майбутню професію…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *