Statti

Альтернативна освіта. Основні підходи: друга освітня система

Опубликовано

Всі батьки бажають своїй дитині тільки найкращого та докладають значних зусиль для того, щоб подарувати забезпечене майбутнє. На жаль, у спробах знайти оптимальні варіанти, можуть досягати не тільки позитивних варіантів, але й негативних. Ми підготували короткий огляд альтернативної освіти та відповіді на типові питання, які пов’язані з ними.

Друга освітня система — це підхід альтернативного навчання та більшої свободи. Такий варіант потребує значних зусиль з боку батьків, де одним із найголовніших стає переосмислення сутності освіти та відмова від звичного її сприйняття. Дитина, яка навчається за альтернативною схемою, відходить від загальнодержавної системи та класичної школи й отримує освіту у той спосіб, який їй до вподоби. Це може бути навчання вдома, відвідування альтернативної школи чи комбінація із дистанційної освіти та відвідування дитячих центрів. Крім того, дитина самостійно обирає сферу, яка її цікавить, а батьки вже допомагають розвиватися у заданому напрямку, не завдаючи морального тиску.

Перевагами такого методу є: дитина росте у комфортному та не травмуючому середовищі, займається виключно тими дисциплінами, які їй до вподоби, розвивається як творча особа та розкриває свої здібності. Відповідальність за власне навчання, яку поступово бере на себе дитина, розвиває у неї навички самоконтролю та самоорганізації.

Особливостями такого методу є: організація такого середовища потребує значно більшої уваги та зусиль з боку батьків. Для отримання атестату все одно доведеться оглядово проходити загальнодержавну програму та здавати тестування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *