Statti

Адаптація першокласників

Опубликовано

Початок навчання в школі – один з найбільш складних (в психологічному та фізіологічному плані) та відповідальних моментів в житті кожної дитини. Особливо актуальною проблемою є підготовка учня до життя в новому соціально-економічному та культурному просторі, ефективності початкового етапу навчання.

Тому виникає питання, якою мірою здатний учень 1 класу вчитися без утруднень? Дитина, що не досягла необхідного рівня розвитку, не звиклий до шкільного життя в період адаптації стикається в школі з масою труднощів і невдач, що може мати негативні наслідки.

Початок навчання в 1 класі – складний і відповідальний етап у житті кожної дитини, адже відбувається одночасно чимало змін. І це не тільки новий розпорядок дня, а й нові контакти, нові відносини, обов’язки, змінюється соціальна позиція, соціальний інститут виховання та життя дитини в цілому.

Про складність та значущість шкільного періоду в житті опубліковано багато наукових робіт в психологічній та педагогічній літературі. Саме в ці перші місяці навчання починається формування відносин з навколишнім світом і самим собою, утворюються стійкі зв’язки та форми взаємовідносин з однолітками та дорослими, а також базові навчальні установки, які в істотній мірі визначають успішність дитини в шкільному житті, навчанні, ефективність стилю спілкування, можливості самореалізації у шкільному середовищі.

Звикання та адаптація до школи – це тривалий та індивідуальний процес. Згідно статистичних даних, тільки 50% дітей адаптується до нових умов і вимог протягом 6 місяців.

Процес адаптації складається з багатьох взаємопов’язаних аспектів. Щодо фізіологічного аспекту, то медики відзначають, що більшість першокласників хворіє у вересні, деякі діти втрачають вагу в перші 2-3 місяці навчання, деякі скаржаться на втому, головний біль, стають примхливими. Соціально-психологічний аспект адаптації полягає в освоєнні та прийнятті нового статусу «учень», а також у налагодженні ефективного спілкування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *